رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی خبر داد:
رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی از کشف ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم کود شیمیایی قاچاق در سطح استان خبر داد و گفت: سودجویان تلاش داشتند کودها را شبانه از استان خارج کنند.
کد خبر: ۱۰۰۱۱۷۷
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۸ 13 October 2021

به گزارش تابناک خراسان شمالی سرهنگ تقی توئی اظهار کرد: در پی دریافت خبری مبنی بر اینکه افرادی در زمینه فروش کود شیمیایی قاچاق فعالیت می‌کنند، بلافاصله موضوع با جدیت در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی خراسان شمالی ادامه داد: در بررسی‌های انجام شده پیرامون این موضوع مشخص شد که افرادی سودجو پس از خرید کودهای شیمیایی یارانه ای سهمیه کشاورزان آن را در ساعات پایانی شب و با خودروهای باری و با بارنامه‌های تحت عنوان ضایعات پلاستیک و… به خارج استان برده و در یکی از کارخانه‌های تولیدی مرکز کشور با چندین برابر قیمت به فروش می‌رسانند.

وی با بیان اینکه کارآگاهان این پلیس با تلاش شبانه روزی و انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در ۳ عملیات مختلف موفق شدند ۵۲۷ کیسه کود شیمیایی به وزن ۲۶ تن و ۳۵۰ کیلوگرم را کشف کنند، افزود: ارزش این مقدار کود شیمیایی قاچاق کشف شده یک میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

سرهنگ توئی در انتها گفت: در روند رسیدگی به این پرونده ۴ نفر متهم دستگیر که در نهایت بعد از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به تعزیرات حکومتی استان معرفی شدند.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار