ناظر آزمایش سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ گفت: این طرح سرشماری آزمایشی در پنج استان با مشارکت ۶۷۴ نفر مامور در حال اجرا است.
کد خبر: ۱۰۰۴۴۵۷
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۱ 26 October 2021

به گزارش تابناک خراسان شمالی ،خلیل ندایی پور اظهار داشت: پنج استان شامل اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان شمالی، خوزستان و همدان زیر پوشش طرح آزمایش سرشماری نفوس و مسکن است که در خراسان شمالی ۶۲ نفر، همدان ۴۵۰ نفر، خوزستان ۷۶ نفر، آذربایجان غربی ۵۴ نفر، اصفهان ۳۲ نفر کار سرشماری را انجام می دهند.

ناظر آزمایش سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ افزود: طرح سرشماری آزمایشی ثبتی از اول آبان ماه آغاز شده و خوشبختانه شهروندان همکاری خوبی با آمارگیران داشته اند.

وی گفت: این طرح در خراسان شمالی، یک منطقه از شهر بجنورد را تحت پوشش قرار داده در استان همدان کل شهرستان همدان در آذربایجان غربی شهر  پیرانشهر در استان اصفهان شهر کاشان و در استان خوزستان بخشی از شهر اهواز زیر پوشش طرح قرار دارد.

وی اظهار داشت: نحوه انجام سرشماری توسط کارشناسان بررسی می شود وبه ازای هر ۶ مامور سرشماری یک کارشناس بر انجام کارها نظارت دارد.

ندایی پور با اشاره به اینکه سرشماری نفوس و مسکن هر ۱۰ سال یک بار انجام می شود افزود: تلاش داریم تا اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن به شیوه غیر سنتی باشد از این رو رویکرد ما از اجرای این طرح آزمایشی، ایجاد آمادگی برای سرشماری سال ۱۴۰۵، صحت‌سنجی داده‌های موجود در دستگاه‌های اجرایی و داده‌های میدانی است. 

ناظر آزمایش سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ افزود: در مرکز آمار ایران، سالانه بیش از ۵۰ طرح آماری انجام می شود که برخی ماهیانه، برخی فصلی  و برخی سالانه است.

ندایی پور در سفر به خراسان شمالی از روند اجرای عملیات میدانی آزمایش سرشماری نفوس و مسکن سال ۱۴۰۰ در  شهر بجنورد بازدید کرد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار