استاندار خراسان شمالی اظهار کرد:
استاندار خراسان شمالی به لزوم واکسیناسیون ۹۰ درصد جمعیت استان تا هفته آینده اشاره کرد و گفت: تزریق دز سوم واکسن به افراد زیر ۶۰ سال آغاز شود.
کد خبر: ۱۰۱۲۰۷۶
تاریخ انتشار: ۰۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۲۱ 27 November 2021

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، محمد علی شجاعی صبح شنبه در ستاد مدیریت بیماری کرونا خراسان شمالی که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، بر افزایش تزریق واکسیناسیون، افزایش میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در تمامی شهرستان‌ها و کاهش سن تزریق دوز سوم واکسن تاکید کرد.

 

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: نگاه رئیس جمهور و دولت افزایش تزریق واکسیناسیون است لذا هرچند استان در این خصوص جزو استان‌های برتر کشور است اما باید با برنامه ریزی مدون و شناسایی اقشار جامعه این موضوع به درستی مدیریت شود.

 

وی با بیان اینکه شهرستان شیروان به نسبت سایر شهرستا ن ها پایین‌ترین میزان تزریق واکسیناسیون را دارد، افزود: تا هفته آینده باید میزان تزریق واکسیناسیون در تمامی شهرستان‌ها به بالای ۸۰ درصد افزایش یابد در غیر این صورت فرمانداران باید پاسخگو باشند.

 

شجاعی تصریح کرد: یکی از دستور کارهای این نشست آغاز دوز سوم واکسیناسیون برای افراد زیر شصت سال استان است زیرا به هیچ عنوان کمبود واکسن نداریم.

 

استاندار خراسان شمالی در خصوص وضعیت روز بازارها نیز گفت: روز بازارها به دلیل اینکه محلی قابل کنترل برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی نیست تعطیل شد اما در حال حاضر با توجه به رنگ بندی شهرستان‌ها می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند که البته مدیریت درست شرط اصلی بازگشایی این روز بازارها است.

 

وی با تاکید بر اعمال مدیریت درست جهت پیشگیری از پیک جدید بیماری کرونا و سویه جدید این بیماری در سطح جهان گفت: ورود هر نوع مهمان خارجی بدون اجازه دانشگاه علوم پزشکی استان ممنوع است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار