فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت زیست خراسان شمالی گفت: با توجه به فصل جفت‌گیری وحوش در این فصل، حضور محیط بانان در مناطق مختلف و زیستگاه ها بیشتر شده است تا از شکار غیرمجاز جلوگیری شود.
کد خبر: ۱۰۱۲۹۰۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۲۵ 30 November 2021

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی،محمدحسین صالحی اظهار داشت: در این فصل از سال، حضور شکارچیان در مناطق مختلف بویژه در مناطق آزاد بیشتر می شود از این رو محیط بانان در حالت آماده باش هستند تا نظارت ها و پایش ها را افزایش دهند. 

 

وی با بیان اینکه امسال مجوز شکار داده نشده است اما احتمال حضور غیرمجاز شکارچیان و اقدام به شکار در مناطق زیاد است، گفت: البته این تخلف در مناطق آزاد بیشتر رخ می دهد از این رو تدابیر لازم اندیشه شده تا خاطیان شناسایی شود.

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت زیست خراسان شمالی گفت: بیشتر شکارچیان دستگیر شده در استان در مناطق آزاد مرتکب تخلف شده اند.

 

صالحی خاطرنشان کرد: در سال های اخیر، گرانی ها و افزایش قیمت گوشت سبب شده تا رغبت به شکار بویژه شکار چهارپایان بیشتر شود.

 

وی تاکید کرد: از شکارچیان درخواست می شود از اقدام به شکار در این فصل به جد اجتناب کنند زیرا این امر تاثیر نامطلوب در کاهش جمعیت حیات وحش خواهد شد. 

 

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت زیست خراسان شمالی افزود: تلاش داریم تا با تشدید پایش ها در این فصل، جمعیت حیات وحش استان با تهدید روبه رو نشود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار