مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی:
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی گفت: مهرواره هوای نو باهدف معرفی و تکریم برگزیدگان سال تشکل‌های دینی و همسویی فعالان عرصه هیئت و ستایشگری برگزار می‌شود.
کد خبر: ۱۰۱۳۸۹۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۹ 05 December 2021

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی،حجت‌الاسلام حمید رفیعی اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی و تشکل‌های دینی یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌های اجتماعی هستند و می‌توانند در بسیاری از مسائل و مشکلات جامعه تأثیرگذار باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی ادامه داد: مهرواره «هوای نو» باهدف معرفی برگزیدگان سال تشکل‌های دینی و معرفی و تکریم الگوهای برتر و وفاق گفتمان میان فعالان عرصه هیئت و ستایشگری اهل‌بیت (ع) برگزار می‌شود و در این مهرواره سعی بر این است که با همکاری و به‌کارگیری نخبگان متعهد عرصه اندیشه، هنر، مدیریت و رسانه، حرکتی عقلانی و مؤمنانه و نقطه عزیمتی به‌سوی خودسازی و جامعه پردازی و تمدن سازی اسلامی داشته باشیم.

وی افزود: این مهرواره شامل تشکل‌های فرهنگی مردمی و تشکل‌های شاخص است و مقرر است تا این تشکل‌ها برنامه‌هایی را برای ارتقا سطح کیفی فعالیت‌هایشان طراحی کنند که یکی از آن‌ها مهرواره برگزیدگان سال هیئت‌ها و تشکل‌های دینی است که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی و با حضور هیئت‌ها و تشکل‌های دینی سراسر کشور برگزار می‌شود.

رفیعی با اشاره به اهداف برگزاری این مهرواره، گفت: هرچند مردم با مقوله هیئت آشنا هستند اما می‌خواهیم هیئت‌های شاخص و خدماتی که این هیئت‌ها ارائه می‌دهند و همچنین سبکی که هیئت‌ها و تشکل‌های شاخص بر اساس شرایط زمان ارائه می‌دهند را بیشتر از قبل معرفی شود و ارتباط دوسویه‌ای بین عموم مردم و جوانان با هیئت‌ها و تشکل‌های دینی اتفاق بیفتد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: نگاه ما به تشکل‌های دینی و هیئت‌ها این است که این‌ها موتور پیشران مردمی در گام دوم انقلاب اسلامی هستند و به‌عنوان گروه‌های مردمی دریک شکل کاملاً خودجوش تشکیل شده‌اند و با عموم مردم در بخش‌های مختلف مرتبط هستند و یکی از بهترین موتورها و فضاهایی است که می‌تواند مقوله ارتباط مردم را در دایره گام دوم انقلاب اسلامی رهبری و مدیریت کند.

وی افزود: مهرواره هوای نو در سال اول در بخش‌های کتاب هیئت، برترین هیئت‌ها، ستایشگران اهل‌بیت برگزار می‌شود.

رفیعی تاکید کرد: منظور از کتاب هیئت، کتاب‌ها و مکتوباتی است که در حوزه هیئت و هیئت داری و تشکل‌های دینی منتشرشده است و در بخش هیئت و تشکل‌های دینی به برترین هیئت‌ها که ایده‌های متفاوت و خلاقانه و خدمات متفاوت داشته‌اند خواهیم پرداخت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در انتها گفت: این مهرواره در بهمن‌ماه سال جاری با معرفی برگزیدگان سه بخش فوق به کار خود پایان خواهد داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار