مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی مطرح کرد؛
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی از شرکت ۵۱۶ هیئات در انتخابات هیئات مذهبی استان خبر داد و گفت: میزان مشارکت ۱۰ درصد افزایش یافته است.
کد خبر: ۱۰۴۵۹۹۲
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸ 21 May 2022

 

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، حجت‌الاسلام حمید رفیعی اظهار داشت: تعداد ۷۱۵ هیئت مذهبی در استان خراسان شمالی در سامانه طوبی به ثبت رسیده است که از این تعداد ۵۱۶ نماینده هیئت، در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی خراسان شمالی به‌پای صندوق‌های رأی آمدند.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی بابیان اینکه هیئات مذهبی محور جهاد تبیین و قدرت نرم گفتمان سازی در قامت انقلاب اسلامی هستند، افزود: هیئات مذهبی به‌عنوان قدرت نرم گفتمان سازی در نظام مقدس اسلامی همواره در راستای بسط ارزش‌ها و دفاع از حریم امامت و ولایت با تأسی از قیام عاشورا نقش‌آفرین بوده‌اند.

 

وی افزود: شبکه هیئات مذهبی یکی از مهم‌ترین و مؤثرترین ظرفیت‌های اجتماعی محسوب می‌شود که راهبری این شبکه توسط خود مردم و در قالب شورای هیئات مذهبی شهرستان و استان انجام می‌شود و سازمان تبلیغات اسلامی به‌مثابه خادم این شبکه‌ها عمل می‌کند.

 

حجت‌الاسلام رفیعی تصریح کرد: یکی از مسئولیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی که به فرموده امام امت از مهم‌ترین رویش‌های انقلابی است؛ سازمان‌دهی، رهبری و راهبری و خدمت‌گزاری به هیئات مذهبی به‌عنوان یک مجموعه فاخر دینی و مذهبی است.

 

وی افزود: انتخابات شورای هیئتت مذهبی برای انجام امور مذهبی و فرهنگی در مساجد، حسینیه‌ها و تکایا، هر ۴ سال یک‌بار برگزار می‌شود که امسال شاهد حضور چشمگیر نمایندگان هیئات مذهبی استان در ششمین دوره انتخابات شورای هیئات مذهبی بودیم.

 

حجت‌الاسلام رفیعی ضمن تقدیر از حضور پرشکوه هیئات مذهبی و دست‌اندرکاران برگزاری این انتخابات اظهار کرد: ششمین دوره انتخابات هیئات مذهبی خراسان شمالی در حالی به پایان رسید که مشارکت نمایندگان هیئات نسبت به ۴ سال قبل حدوداً ۱۰ درصد افزایش داشته است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار