اسماعیلی در حاشیه هیئت دولت:
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت:عوامل اصلی فیلم موهوم«عنکبوت مقدس»در خارج از کشور هستند و اگر عناصری در داخل کشور با این فیلم همکاری کرده باشند شامل مجازات‌های تنبیهی سازمان سینمایی خواهند شد.
کد خبر: ۱۰۴۸۲۱۰
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱ 01 June 2022

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به ساخت فیلم موهون «عنکبوت مقدس» و اقدامات قانونی پیرامون آن، گفت: این فیلم اساساً در خارج از کشور تولید شده بود و نه مجوز ساخت و نه مجوز اکران داشت و در اردن فیلمبرداری شده بود.

 

وی افزود: عوامل اصلی این فیلم موهوم در خارج از کشور هستند و اگر عناصری در داخل کشور با این فیلم همکاری کرده باشند، مشمول مجازات‌های تنبیهی سازمان سینمایی خواهند شد.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در رابطه با محدودیت‌های در حال اعمال در رابطه با فیلم «برادران لیلا»، گفت: طبق قانون فیلم‌هایی که به جشنواره خارجی می‌روند باید در داخل مجوز اکران گرفته باشند. خود اسکار هیچ فیلمی را بدون مجوز اکران داخلی نمی‌پذیرد، اما جشنواره کن اینچنین نبود.

 

اسماعیلی افزود: به دوستانی که می‌خواستند این فیلم را به کن ببرند اعلام شده بود که اگر بدون اخذ مجوز اکران به آنجا برود مشمول مواد قانونی در این زمینه می‌شود. قانون در اینجا صراحت دارد و به آقایان تهیه کننده و کارگران آن گفته شده بود و طبیعتاً چون این فیلم بدون مجوز رفته بود و به آن‌ها اطلاع داده شده بود مشمول محدودیت‌های قانونی خواهد شد.

 

وی با تاکید بر اینکه در دوره جدید بنای ما این است که قانون رعایت شود، خاطرنشان کرد: آنها قانون را رعایت نکردند و برای اینکه این اتفاق رخ ندهد، سازمان سینمایی از آنها دعوت کرد و خواست موارد مورد نظر برای صدور مجوز اکران را مدنظر قرار دهند که اتفاق نیفتاد و قانون در این مورد روشن است.

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در واکنش به این موضوع که قرار بود از فیلم «برادران لیلا» در جشنواره فیلم فجر دعوت شود، تصریح کرد: آن زمان گفته شده بود اگر می‌تواند فیلم را به جشنواره برسانند. جشنواره فجر نیاز به مجوز اکران داخلی ندارد زیرا هیئت داوری دارد که آن را بررسی می‌کنند و آن زمان دعوت شد به هیئت داوری بیاید که این کار انجام نشد./مهر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار