مدیرکل راهداری خراسان شمالی:
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی از جذب صد درصدی سهمیه قیر سال مالی ۱۴۰۰ راه های استان خبر داد.
کد خبر: ۱۰۵۲۶۲۳
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۴ 25 June 2022

به گزارش تابناک خراسان شمالی، جعفر شهامت اظهار داشت: مجموع اعتبار ابلاغ شده بر اساس سهمیه قیر این اداره کل ۶۹۹ هزار و ۱۰۸ میلیون ریال معادل ۷ هزار و ۴۵۷ تن بوده که از این میزان سهمیه راه اصلی ۳۸ درصد، راه فرعی ۶ درصد، منابع سایر (شریانی) ۳ درصد، نگهداری راه روستایی ۱۰ درصد و ساخت راه روستایی ۴۳ درصد است.

 

وی افزود: علاوه بر موارد فوق، بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سپاه جوادالائمه (ع) استان ۷۲۴ تن قیر تهیه شده توسط سپاه استان در تکمیل راه‌های روستایی استان مورد استفاده قرار گرفته است.

 

شهامت گفت: کل سهمیه قیر ۸۱۸۱ تن است و از این میزان صددرصد جذب و تاکنون ۲۹۵۷ تن مصرف شده است.

 

مدیرکل راهداری خراسان شمالی تصریح کرد: تاکنون از برنامه‌های حوزه ساخت راه روستایی، ۴۰ کیلومتر اجرا شده و ۵۱،۳ کیلومتر در حال انجام است.

 

وی افزود: همچنین در حوزه نگهداری و روکش راه‌های فرعی و روستایی ۳۵ کیلومتر روکش اجرا شده و تا پایان سال مالی ۲۷ کیلومتر اجرا خواهد شد.

 

شهامت ادامه داد: علاوه بر موارد ذکر شده ۱۴ کیلومتر روکش آسفالت در راه‌های اصلی و شریانی اجرا شده و نزدیک ۵۰ کیلومتر دیگر تا پایان سال جاری در دست اقدام است و برای جبران عقب ماندگی استان، اجرای سالانه حداقل ۲۵۰ کیلومتر راه روستایی و روکش راه‌های فرعی، اصلی و شریانی در استان ضرورت دارد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار