پس از۳ روز شاخص هوای بجنورد با قرارگیری بر روی عدد ۹۴ در وضیعت هوای قابل قبول قرار گرفته است.
کد خبر: ۱۱۲۶۴۲۱
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۴۰۲ - ۱۸:۱۶ 14 September 2023

به گزارش تابناک خراسان شمالی، شاخص هوای بجنورد از صبح امروز با قرارگیری بر روی عدد ۹۴ در وضیعت هوای قابل قبول قرار گرفته است.

در ۳ روز گذشته هوای بجنورد بر روی هوای خطرناک و ناسالم در حال تغییر بود که نگرانی‌هایی را برای خانواده‌ها ایجاد و باعث شد هشدار‌هایی در زمینه سلامتی بیماران خاص و گروه‌های حساس توسط علوم پزشکی خراسان‌شمالی صادر شود.

همچنین در ۲ روز قبل نیز این آلودگی باعث تاخیر دو ساعته در شروع ادارات و تعطیلی اماکن ورزشی استان شد که البته شواهد نشان از این دارد که چنین تصمیماتی تاثیری در ماجرا نداشته است!

گفتنی است با توجه به شکننده بودن این وضعیت همشهریان با عدم تردد غیر ضروری در شهر، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و خارج نکردن خودرو‌های شخصی از منزل به بهبود کیفیت هوا کمک کنند.

شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا "پاک"، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا "قابل قبول (سالم) یا متوسط"، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا "ناسالم برای گروه‌های حساس"، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا "ناسالم برای همه گروه‌ها"، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا "بسیار ناسالم" و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا "خطرناک" است.

برچسب ها: خراسان شمالی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار