محمدتقی ایرانی :
رئیس ستاد انتخابات خراسان شمالی در تازه ترین نشست اعضای این ستاد که در پی ورود به مراحل جدیدی از فرایند دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی برگزار شد، ضمن اشاره به فرصت مطلوبی که مناظره های انتخاباتی برای افزایش شناخت رأی دهندگان فراهم می آورد، لزوم حفظ حرمت تمام نامزدهای انتخابات پیش رو اعم از داوطلبان شوراها یا ریاست جمهوری را مورد تاکید قرار داد.
کد خبر: ۴۱۲۲۵۳
تاریخ انتشار: ۰۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۰۷:۰۶ 23 April 2017
به گزارش تابناک خراسان شمالی از استانداری ، محمدتقی ایرانی با اشاره به اعلام فهرست تأیید صلاحیت شدگان انتخابات شوراها از سوی هیئت های اجرایی و نظارت و نیز اعلام اسامی 6 نامزد نهایی انتخابات آتی ریاست جمهوری، قانونمداری تمام دست اندرکاران اجرا و نظارت این رویداد حساس سیاسی را زمینه ساز برگزاری انتخاباتی با مشارکت حداکثری مردم خواند.
وی با بیان این که با اعلام اسامی نامزدهای نهایی مورد تآیید شورای نگهبان، مهلت تبلیغات رسمی و قانونی داوطلبان ریاست جمهوری یک هفته زودتر از برنامه زمان بندی پیش بینی شده آغاز شد، گفت: اما تبلیغات هواداران آن ها در فضای مجازی، آغاز و سخنرانی هایی نیز در برخی شهرستان های استان در همین رابطه انجام شده است.
 وی با اشاره به کارکردهای مثبت مناظرات تلویزیونی در افزایش شناخت رأی دهندگان از توانایی و برنامه های نامزدهای انتخابات خاطرنشان کرد: فضای حاکم بر مناظرات سال های گذشته و بد اخلاقی های انجام گرفته در آن دوره، در این انتخابات حکمفرما نیست و مردم خواهند توانست در آرامش و با شناخت کافی، فرد مورد نظر خود را برگزینند. نظارت فرمانداران و دیگر اعضای ستاد انتخابات استان بر رعایت دقیق آیین نامه تبلیغات انتخاباتی از سوی هواداران و اعضای ستادهای نامزدها و خودداری از توهین، تخریب و بی انصافی در قبال نامزدهای رقیب، از دیگر نکاتی بود که دکتر ایرانی بر آن تأکید کرد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی هم چنین با اشاره به تحرکات دشمنان جمهوری اسلامی در خارج مرزها و تهدیدهای پوچ ایادی استکبار و گروهک های تکفیری-صهیونیستی، هوشیاری و اقتدار نیروهای مسلح و قوای امنیتی و انتظامی کشورمان را سد راه هر گونه دسیسه دشمنان دانست و از برقراری مقدمات برگزاری انتخاباتی سالم در کمال امنیت و قانونمداری خبر داد.
تلاش برای تحقق حداکثری قانونمداری و رعایت حق الناس و صیانت از آرای مردم، تأمین امنیت اجتماعات قانونی، برخورد با تجمعات غیرقانونی احتمالی در آستانه انتخابات، افزایش تعامل با نمایندگان مجلس و معتمدان مناطق، امامان جمعه و جماعات، گروه های سیاسی و اقشار مردمی در راستای تقویت وحدت و انسجام کنونی و برگزاری انتخاباتی مطلوب، از دیگر نکاتی بود که دکتر ایرانی در این نشست آن ها را گوشزد کرد.
 رئیس ستاد انتخابات استان هم چنین با اشاره به این که انتخابات شوراهای 3 شهر بجنورد، شیروان و اسفراین تمام الکترونیکی برگزار خواهد شد، از برنامه های این ستاد برای آموزش دست اندرکاران شعب و آحاد مردم درخصوص کار با دستگاه های تعبیه شده بدین منظور خبر داد و گفت: ضمن ارائه آموزش های لازم از طریق رسانه های محلی، تمرین کاری به منظور آزمودن عملکرد این دستگاه ها و آشنایی بیشتر مردم و تسلط مجریان انتخابات بر کارکردهای این سیستم ها در دستور کار است. دکتر ایرانی درخصوص حضور مدیران و کارکنان دولت در ستادهای تبلیغات انتخاباتی هم تصریح کرد: حضور کارکنان و مدیران دولت به جز دست اندرکاران انتخابات، در ستادهای انتخاباتی نامزدها در ساعات غیر اداری و بدون استفاده از امکانات دولتی منع قانونی ندارد و در ساعات اداری نیز باید با اخذ مرخصی باشد و افراد موردنظر می توانند بدون بهره گیری از عناوین دولتی خود و صرفا به عنوان شخصیتی حقیقی، از حق شهروندی خود در مشارکت سیاسی استفاده کنند.
 وی خاطرنشان کرد: آمار رسمی شمار واجدان شرایط رأی دادن در خراسان شمالی و تعداد رأی اولی ها و نظایر آن، پس از اعلام رسمی ستاد انتخابات وزارت کشور در اختیار رسانه ها و عموم مردم قرار می گیرد./
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار