دبیر شورای عالی آموزش و پرورش :
دبیر شورای عالی آموزش و پرورش وزارت آموزش و پرورش گفت: مشکلات کمبود فضای آموزشی خراسان شمالی با شتاب و سرعت مناسب برطرف می شود.
کد خبر: ۴۱۳۲۵۶
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۶:۱۸ 24 April 2017
مهدی نوید ادهم روز دوشنبه در نوزدهمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز خراسان شمالی اظهار کرد: زیبنده این استان نیست که شاهد کلاس های دو نوبته در دوره متوسطه باشیم.
وی از استاندار خراسان شمالی خواست تا با برنامه‌ریزی و استفاده از ظرفیت‌های​ خیران کاستی ها در زمینه فضاهای آموزشی را برطرف کند و گفت: این استان از این نظر باید در جایگاه مناسبی قرارگیرد.
به گزارش ایرنا هم اکنون در خراسان شمالی ۸۷۳ آموزشگاه در مقطع ابتدایی، ۸۲ متوسطه و چهار مدرسه نیز در فنی و حرفه ای دو نوبته هستند.
وی افزود: متاسفانه جایگاه خراسان شمالی در شاخص های فضای آموزشی در میان استان های کشور مناسب نیست.
وی خاطرنشان کرد: جایگاه این استان در زمینه آموزشی در این استان به لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری نیز باید ارتقا یابد.
نوید ادهم گفت: خیران مدرسه‌ساز در جشنواره هجدهم تامین و پرداخت 10 هزار میلیارد ریال را متعهد شده اند.
وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینکه امروز رویکردهای​ آموزش و پرورش تغییر یافته است گفت: به دنبال هستم که در آموزش و پرورش تغییر ایجاد کنیم.
نوید ادهم اظهار کرد: ساخت مدرسه توسط خیران باید با اهداف تعلیم و تربیت تطابق داشته باشد و همسو باشد.
به گزارش ایرنا بر اساس شناسنامه فنی استان خراسان شمالی در سال 85، دو هزار و 500 کلاس درس فرسوده اعلام شده بود که از مجموع این تعداد هزار کلاس فرسوده تخریب و بازسازی شد.
80 مدرسه خشتی و گلی نیز در استان خراسان شمالی وجود دارد، در سال گذشته ساخت 40 مدرسه گلی در این استان شروع شد که بیشتر این فضاها نیز از پیشرفت قابل توجهی برخوردار است.
استاندارخراسان شمالی: نرخ باسوادی 3درصد در دولت یازدهم ارتقا یافت
بجنورد- ایرنا- استاندار خراسان شمالی گفت: نرخ باسوادی مردان در این استان در دولت یازدهم 3 درصد فزایش و به 89 درصد ارتقا یافته است.
***استاندارخراسان شمالی: نرخ باسوادی 3درصد در دولت یازدهم ارتقا یافت
به گزارش ایرنا محمدرضا صالحی هم در این جشنواره گفت: نرخ باسوادی مردان از 86 درصد در پیش از این دولت به 89 درصد رسیده است.
وی افزود: نرخ باسوادی زنان در این استان نیز در این مدت از 80 درصد به 85 درصد ارتقا یافته است.
وی با اشاره به اینکه امروزه رویکرد های آموزش و پرورش تغییر یافته است گفت: زمانی، هدف از آموزش و پرورش تنها یادگیری درس بود اما اکنون فراگیری مهارت کسب و کار، آموزش برای زندگی مسالمت آمیز و آموختن زندگی کنار یکدیگر در تعلیم و تربیت پیگیری می شود.
استاندار خراسان شمالی بر نقش تاثیرگذار خیران مدرسه‌ساز در پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: خیران نقش تاثیرگذار ی در گسترش بسترهای آموزشی و ارتقای آگاهی دارند.
صالحی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای ریشه کن کردن بی سوادی اظهار کرد: امید است روزی شاهد برگزاری جشن برچیده شدن مدارس خشتی و گلی در استان باشیم.
وی گفت: ارتقای کیفیت آموزش، هدف آموزش و پرورش است و در این زمینه روستا و شهر تفاوت ندارد.
استاندار خراسان شمالی افزود: در این جشنواره علاوه بر تکریم و تجلیل خیران مدرسه‌ساز، تلاش داریم تا زمینه برای ورود خیران بیشتر به مدرسه سازی فراهم شود.
منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار