مدیر هنری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد از برگزاری نمایشگاه عکس مسطوره به مناسبت سالگرد سفر رهبر انقلاب به خراسان شمالی خبر داد و گفت: این نمایشگاه شامل مجموعه عکس‌هایی از عکاسان کشوری و استانی با موضوع روایت تصویری سفر رهبری به استان است.
کد خبر: ۵۰۷۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۹ 11 October 2017
مجید نیکدل صبح امروز در آئین افتتاح این نمایشگاهاظهار داشت: نمایشگاه پوستر و عکس مسطوره با موضوع سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی در محوطه مصلی امام خمینی(ره) بجنورد برپا شد. علت نام‌گذاری این نمایشگاه به نام مسطوره نیز٬ تعبیرمقام معظم رهبری از حضور حماسی مردم خراسان شمالی در استقبال از ایشان در جریان سفر به خراسان شمالی است.

وی افزود: با توجه به استقبال بی نظیر مردم خراسان شمالی و حماسه عظیم و به یاد ماندنی 19 مهر، آثار عکاسان برجسته استانی و کشوری در این نمایشگاه در معرض بازدید عموم قرار گرفت.

دبیر نمایشگاه عکس مستوره تصریح کرد: آثار هنرمندانه احسان کمالی، راضیه سعیدی نسب، امید شکری، احمد قارداش پور، امید حسن نیا، داریوش اورانوس بخت و حمید جمشیدی به معرض دید عموم قرار گرفت تا حماسه تاریخی مردم خراسان شمالی زنده شود.

کارشناس امور هنری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری بجنورد افزود: این نمایشگاه به مدت یک هفته برای بازدید علاقه‌مندان دایر است و افراد علاقه‌مند جهت تهیه آثار می توانند به معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری بجنورد مراجعه کنند.

تجهیز کانون‌های فرهنگی مساجد استان به مناسبت سالگرد سفر رهبری

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی مساجد اسان خراسان شمالی نیز در حاشیه بازدید از نمایشگاه عکس مستوره  در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: همزمان با سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به خراسان شمالی، کاروان مهر ولایت 6 ٬ با حمایت ستاد عالی مساجد و اداره کل ارشاد خراسان شمالی خدمات فرهنگی به مساجد ارائه می‌کند.

هاشم شیرازیان افزود: به مناسبت 19 مهرماه٬ سالروز سفر رهبر معظم انقلاب به استان خراسان شمالی  19 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد تازه تاسیس که عمده این کانون‌ها در مناطق محروم و روستاهای استان قرار دارند در قالب اقلام قفسه، میز، صندلی٬کتاب و سایر اقلام فرهنگی تجهیز می‌شود.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی تصریح کرد: همه ساله در سالروز ورود رهبر به استان٬ اقلام فرهنگی به مساجد محروم و روستایی ارسال می‌شود که امسال ششمین دوره این اقدام فرهنگی است. برای هر مسجد تجهیزاتی با اعتبار 20 میلیون ریال ارسال می‌شود که در مجموع 380 میلیون ریال اعتبار اقلام فرهنگی ارسالی است.

شیرازیان در ارتباط با اهداف این اقدام ادامه داد: با توجه به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مطالعه کتاب و کتابخوانی هدف اصلی از این حرکت ترویج فرهنگ مطالعه کتاب و کتابخوانی در مناطق حاشیه‌ای و روستایی است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار