استاندار خراسان شمالی گفت: ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به خراسان شمالی تخصیص یافته است.
کد خبر: ۵۳۳۰۶۳
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۰ 03 December 2017
محمدرضا صالحی پیش از ظهر امروز در مراسم جشن وحدت در مناطق مرزی  شهرستان راز و جرگلان اظهار داشت: هفته وحدت٬ هفته بازگشت و عمل به سیره اخلاقی نبی مکرم اسلام(ص) است و همگان باید سیره و زندگی ایشان را به‌عنوان الگوی زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود: نخستین ویژگی پیغمبر اسلام(ص) خوش خلقی و سعه صدر بود و این ویژگی‌های ممتاز٬ باعث جذب حداکثری همه طوایف و قبایل حول محور ایشان می‌شد که این بسیار ارزشمند است.

استاندار خراسان شمالی با اشاره به ضرورت تحمل حرف و انتقاد مخالفان در روایات اسلامی٬ تصریح کرد: شعار «زنده باد مخالف من»، جزئی از سیره نبوی است و هر کسی که تحمل صدای مخالف را نداشته باشد٬ نمی‌تواند ادعای مسلمان بودن را بکند. یکی از ویژگی‌های مسلمانان٬ تحمل نقد و پذیرش حرف مخالفان است و سعی می‌کنند از این نقدها در جهت ساختن مشکلات و مسائل استفاده کنند.

صالحی ادامه داد: در هفته وحدت باید به سیره عملی حضرت رسول اکرم(ص) بازگردیم و بدانیم بهترین راه وحدت٬ عمل به این سیره نبوی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به خدمات نظام اسلامی به مردم اهل تسنن منطقه راز و جرگلان٬ گفت: 190 میلیارد تومان تسهیلات طرح اشتغال فراگیر ودرمجموع، 700 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زا از منابع مختلف برای خراسان شمالی تعیین شده است که مردم وتعاونی‌ها می‌توانند از آن بهره گیرند. شهرستان راز و جرگلان نیز به‌عنوان منطقه پایلوت طرح تعاون در روستا و شهرها انتخاب شده و امیدواریم با جذب این تسهیلات٬ .ضعیت این منطقه بهتر شود.

صالحی اظهار داشت: اعتبارعمرانی شهرستان راز و جرگلان که پیش از دولت یازدهم 7میلیارد تومان بود، با رشد6ونیم برابری نسبت به گذشته٬ امسال به 45میلیارد تومان رسید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: