معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور گفت: نخستین پرداخت ها در حوزه اشتغال روستائیان و عشایر در برخی از استان ها از دهم اسفند ماه جاری آغاز می شود.
کد خبر: ۵۶۸۹۸۶
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۲ 21 February 2018

سید ابوالفضل رضوی اظهار کرد: پرداخت 120 هزار میلیارد ریال اعتبار با نرخ کارمزد تک رقمی 4 درصدی برای روستائیان و عشایر مرزنشین و 6 درصدی برای روستائیان و عشایر سایر مناطق کشور که با پیگیری های فراوان و با ارائه لایحه دوفوریتی به نتیجه رسید، انجام می شود.
وی ادامه داد: براساس سه فرمول معکوس درآمد خانوار، جمعیت و نرخ بیکاری روستایی سهم هر استان مشخص شده است که سهم خراسان شمالی 3.13 درصد از مبلغ 120هزار میلیارد ریال است که نزدیک سه هزار و 700 میلیارد ریال می شود. 
رضوی گفت: از این جهت تمام مراحل و روش اجرایی به استانداران ابلاغ شده است و از اوایل بهمن ماه جاری بانک ها هم سهم خود را ابلاغ کردند.
وی افزود: از یکم بهمن جاری، پروژه ها و ثبت نام در سامانه کارا آغاز شده و بعد از ثبت نام در این سامانه، کمیته فنی که متشکل از اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سازمان برنامه و بودجه و مدیرکل روستایی هر استان است هر هفته باید دو جلسه تشکیل دهند و در هر جلسه 100 پروژه را بررسی کنند و به بانک ها ارائه دهند.
رضوی گفت: بانک ها هم موظف هستند حداکثر 20 روز اعلام موافقت را برای توجیه مالی بانک های عامل انجام دهند و متقاضی موظف است ظرف 45 روز اقدام به بردن وثیقه یا ضمانت نامه بکند. 
وی اضافه کرد: این وام ها سه سال تنفس دارد و مدت بازپرداخت آن 6 سال است. 
رضوی درباره مشکلات سامانه کارا در زمان ثبت نام اظهارکرد: اکنون این مشکلات مرتفع شده است. 

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار