عصر بیستم اردیبهشت ماه؛
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان از برگزاری آیین تجلیل و بزرگداشت سهراب محمدی پیشکسوت حوزه موسیقی مقامی این شهرستان عصر بیستم اردیبهشت ماه جاری در مجتمع فرهنگی و هنری اندیشه خبرداد.
کد خبر: ۶۰۲۶۲۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۰ 08 May 2018

به گزارش تابناک خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ مجید شاکری با اعلام این خبر افزود: این آیین به منظور پاسداشت فرهنگ و تمدن این خطه از کشور و همچنین آشنایی بیشتر مردم و هنر دوستان با موسقی مقامی خراسان شمالی و اساتید و بخشی های این منطقه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه این آیین با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، حوزه هنری خراسان شمالی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مانه و سملقان و انجمن موسیقی این شهرستان برگزار می شود، اظهارداشت: در این آیین از ٨ نفر از پیشکسوتان حوزه موسیقی مقامی از جمله سهراب محمدی، حسین عزیزی، عید محمد پگرگ، عبدالعلی نوش نواز، پرویز زنبیل باف، لطیف پای برپی، علی ابراهیمی و فرهاد قادری با اهدا لوح تقدیر و هدایایی به رسم یاد بود قدردارنی می شود.

شاکری خاطرنشان کرد: آیین تجلیل و بزرگداشت سهراب محمدی پیشکسوت موسیقی مقامی مانه و سملقان بیستم اردیبهشت ماه جاری ساعت ١٨ در مجتمع فرهنگی و هنری اندیشه شهرستان مانه و سملقان برگزار می شود.

سهراب محمدی پیشکسوت حوزه موسیقی مقامی مانه و سملقان علاوه بر عرصه موسیقی و نواختن دوتار در بیان داستانهای بومی منطقه نیز تبحر خاصی داشته و اشعاری نیز در زمینه و مناسبت های مختلف با کمک استاد ادبیات شهرستان سیاوش مهروسروده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار