معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار:
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی گفت: دستگاه های اجرایی علاوه بر تحقق شعار سال مبنی بر حمایت از کالاهای ایرانی باید در مسیر تحقق و حمایت از کالاهای داخل استان هم حرکت کنند.
کد خبر: ۶۱۸۸۵۶
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۸:۱۷ 13 June 2018

به گزارش تابناک خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، مجید پورعیسی در کارگروه تخصصی امور اقتصادی استان که در شهرستان شیروان برگزار شد، اظهار داشت: یکی از تاکیدات مهم استاندار علاوه بر حمایت از واحدهای تولیدی و کالاهای داخلی استان این است که بانک های عامل قبل از صدور اجراییه به تولید کنندگان آنه ا را مطلع کنند تا بتوانیم با گفتمان، مشکلات موجود را حل کنیم.
وی تصریح کرد:در بخش ها و حوزه های مختلف ظرفیت هایی وجود دارد لذا در حوزه های مهمی همچون صنعت و معدن و کشاورزی از طریق مبادی قانونی مناقصه ها در جهت منافع تولید کنندگان استان رقم بخورد.
پورعیسی اظهار داشت: تمامی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی و صنعت به سمت بازاریابی این محصولات پیش بروند و از آن سو، تولید کنندگان استان ضمن ارتقای کیفیت، محصولات خود را به قیمت مناسب عرضه کنند. وی بیان کرد: با حمایت از کالاهای داخلی می توانیم به شاخص های مطلوب اقتصادی دست یابیم.
وی با بیان این که بخش عمده دستور کار جلسه مربوط به مباحث اقتصادی شهرستان شیروان بود، افزود: در خصوص توسعه کشت گلخانه ای در شهرستان با کمک بخش خصوصی می توان این موضوع را سریع تر عملیاتی کرد و این در حالیست که زیر ساخت های این پروژه هم به زودی در دو مکان مجزا آماده می شود.
پورعیسی با تاکید بر این که وضعیت حوزه اشتغالزایی شهرستان شیروان نسبت به استان مطلوب تر است، تصریح کرد: در باب اسکان عشایر و تخصیص تسهیلات اشتغالزایی نیز مصوبه ای به تصویب رسید و البته برای دیگر مصوبات نیز اعتبارات لازم از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی تخصیص می یابد.
وی خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه های اصلی ما مباحث اشتغال است که خروجی آن منجر به ارتقای شاخص های اشتغال خواهد شد بنابراین همت تمام مدیران دستگاه های اجرایی در این حوزه باید بیشتر باشد.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تصریح کرد: اگر پروژه ای می خواهد به سرانجام مطلوب در کوتاه ترین زمان ممکن برسد، باید تمام فعالیت ها به یک سرمایه گذار واقعی سپرده شود و ما نیز همکاری و حمایت های لازم را خواهیم داشت.
ارائه پیشنهادها و برنامه های توسعه شهرستان شیروان و بررسی راهکارهای تحقق شعار سال از اهم دستور کارهای این جلسه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار