رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: تابلوهای پیام متغیر در محورهای مواصلاتی استان آنلاین شد.
کد خبر: ۶۴۸۹۸۵
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱ 29 August 2018

امین بهزادنیا اظهار داشت: چهار تابلوی پیام متغیر (vms) در محورهای استان به سامانه جامع مرکز مدیریت راه های کشور متصل شد.
وی افزود: با اتصال تابلوهای پیام متغیر به سامانه جامع مرکز مدیریت راه ها، ارتباط لحظه ای و آنلاین با مرکز میسر می شود.
وی خاطرنشان کرد: تابلوهای پیام متغیر به منظور نمایش پیام‌های ترافیکی در سطح جاده‌ها، بزرگراه‌ها، تونل‌ها و مبادی پرتردد و حادثه‌ خیز مورد استفاده قرار می‌گیرد، افزود: این تابلوها قابلیت ارتباط با مرکز کنترل را دارند و تمام پیام‌های مربوط به جاده ها، بار ترافیک، توصیه‌های ایمنی و موارد دیگر در زمان‌های مقتضی به تابلو ارسال می شود.
رئیس مرکز مدیریت راه های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان شمالی گفت: با استفاده از این نوع تابلوها می‌توان ضریب امنیت جاده و همچنین فرهنگ رانندگی را ارتقا بخشید.
طول راه های خراسان شمالی بدون احتساب راه های روستایی، یکهزار و 343 کیلومتر است که 1,54 درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده است.
اکنون 166 کیلومتر بزرگراه، 432 کیلومتر راه اصلی و 745 کیلومتر راه فرعی در این استان وجود دارد.
طول راه های روستایی استان هم چهار هزار و 654 کیلومتر است که 3,6 درصد از راه های روستایی کشور را دارد و در رتبه 13 کشورهای استان قرار گرفته است.
طول راه های شریانی استان 637 کیلومتر است که 1,8 از راه های شریانی کشور را به خود اختصاص داده است.

منبع: ايرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار