در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه مطرح شد؛
نهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور استاندار خراسان شمالی در حالی برگزار شد که وی از سفر برخی وزرا و معاونان آنان تا قبل از پایان سالجاری و لزوم اجرای برنامه های کلان با استفاده از سرجمع اعتبارات خرد دستگاه های اجرایی خبر داد.
کد خبر: ۷۱۰۸۶۹
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۸ 03 February 2019

به گزارش تابناک خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان شمالی، محمدعلی شجاعی ابتدای این نشست با مرور مصوبات جلسات گذشته و اظهار گلایه از اجرایی نشدن برخی از این مصوبات اظهار داشت: باید شاهد اجرای صددرصدی تمام مصوبات این نشست در سالجاری باشیم و آثار اجرای مصوبات را نیز مردم و دستگاه های اجرایی شاهد باشند.
وی خاطرنشان کرد: باید برای تمامی مصوبات این شورا، زمان بندی تعریف شود و پس از زمان تعیین شده سازمان های متولی گزارش های حوزه خود را اعلام کنند.
شجاعی بیان کرد: سازمان بازرسی می تواند به عنوان مشاوری امین در اجرای برنامه های دستگاه های اجرایی حضور داشته باشد تا پروژه ها با تطبیق قوانین و مقررات و در چارچوب مشخص، اجرا شود.
وی در بخش دیگر سخنان خود از افزایش 22درصدی سطح درآمدهای پیش بینی شده استان برای واریز به خزانه کشور خبر داد و گفت: اما در بخش اعتبارات استانی شاهد چنین افزایش و رتبه ای نیستیم و جزو استان های پایین هستیم که این موضوع محل اشکال است که باید به طور بنیادی و در سطح ملی برای همیشه حل شود.
شجاعی از حضور چند وزیر و معاونان آنان در استان تا قبل از پایان سالجاری خبر داد و افزود: معاون پارلمانی ریاست جمهوری، رئیس دیوان محاسبات کشور، وزرای ارتباطات و نیرو، وزیر صمت یا تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاون اقتصادی وزیر کشور در خراسان شمالی حضور می یابند.
وی افزود: تمامی دستگاه های اجرایی ضمن آمادگی برای حضور این مسئولان ارشد کشوری باید نداشته های حوزه خود را به وزیر مربوط اعلام کنند تا بتوانیم بیشترین استفاده را از حضور آنان در استان داشته باشیم.
وی در ارتباط با اعتبارات خرد دستگاه های اجرایی نیز گفت: برخی دستگاه های اجرایی دارای اعتبارات خرد نیم تا یک درصدی هستند که باید این اعتبارات جمع شده و برای اجرای برنامه های کلان در استان مورد استفاده قرار گیرد.
شجاعی در بخش دیگر سخنان خود در ارتباط با برگزاری جشنواره تولیدات صداوسیمای مراکز استان ها نیز اظهار داشت: خراسان شمالی به نسبت دیگر استان ها نیاز به شناساندن در سطح ملی دارد و باید در برگزاری هر همایشی فارغ از عنوان آن همایش، تمامی صندلی های سالن پر باشد.
وی تصریح کرد: مدیران دستگاه های اجرایی هم بدانند که برگزاری یک رویداد ملی و بین المللی به میزبانی استان، نوعی سرمایه گذاری است و در صورت تحقق آن، تمام قد از این مسئله دفاع خواهیم کرد.
شجاعی هم چنین بر تشکیل ستاد جشنواره تولیدات مراکز استان ها تا سه روز دیگر تاکید کرد و گفت: با تشکیل این ستاد، باید وظایف تمام دستگاه های اجرایی با چارت تشکیلاتی مشخص، تعریف شود.
وی در خصوص حوزه ورزش و اهمیت توجه به آن نیز گفت: نداشته های حوزه ورزش بسیار زیاد است و از سوی دیگر، از داشته های این حوزه هم به درستی استفاده نمی شود؛ بنابراین نیازمند مدیریت واحد هستیم و باید یک درصد سهم اعتبارات هزینه ای دستگاه های اجرایی به این حوزه، محقق شود و ادارات حق انعقاد قرارداد جداگانه ندارند.
شجاعی درخصوص واگذاری فضایی مازاد از سوی سازمان فنی و حرفه ای استان به مجتمع فولاد اسفراین، این اقدام را قابل توجیه ندانست و گفت:هر کسی که از داشته های استان بهترین و بیشترین بهره برداری را داشته باشد، مورد حمایت ما قرار می گیرد اما در بحث واگذاری ها باید مسیر قانونی و در چارچوب برنامه آن طی شود و این که نحوه واگذاری اعلام شود؛ اما موضوع مازاد بر این برای من قابل قبول نیست.
استاندار خراسان شمالی اظهار داشت: طبق تاکیدات مسئولان کشوری، زمین های مازاد ادارات که قابل استفاده نیست باید در اختیار دولت قرار گیرد تا بخش های نیازمند از آن منتفع شوند لذا مسکن و شهرسازی طی یک هفته فهرست تمام زمین های ادارات را با کمک اداره ثبت اسناد و خود اظهاری ادارات اعلام کند تا برمبنای آن طرح و برنامه ارائه شود.
شجاعی تصریح کرد: نگاه مدیران دستگاه های اجرایی باید خدمت به مردم باشد و برای تمام فعالیت های خود زمان تعریف کنند و مهم تر آن که تمامی موارد مطرح در این نشست ها باید به معاونان نیز ارجاع داده شود؛ زیرا مردم بیشترین ارتباط را با معاونان مدیران دارند.
وی افزود: با توجه به مشکلات در نقدینگی ها، هر آن چه در حوزه غیرضروری ادارات وجود دارد، صرفه جویی شود و این مدیریت صرفه جویی هم جزو دستورات کار قرار گیرد.
شجاعی با ابراز گلایه مندی از طولانی بودن بروکراسی اداری نیز گفت: اگر شما مدیران نگران مردم و دلسوز این نظام هستید، دیگر طولانی بودن روند بروکراسی اداری نباید معنا داشته باشد زیرا انجام کار مردم باید حائز اهمیت باشد.
وی در پایان از تخصیص 200 میلیارد تومانی اعتبارات سفر ریاست جمهوری خبر داد و گفت: این اعتبار به زودی تخصیص می یابد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار