عصمت بدخشان :
سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی گفت: 13 هزار و 36 دانش آموز در مدارس شبانه روزی استان در حال تحصیل هستند.
کد خبر: ۷۳۹۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵ 29 April 2019

به گزارش تابناک خراسان شمالی به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان شمالی عصمت بدخشان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، منطقه خراسان شمالی، با اشاره به اینکه 105 آموزشگاه شبانه روزی در استان وجود دارد، اضافه کرد: شش هزار و 400 دانش آموز خوابگاهی نیز در خوابگاه های استان حضور دارند و از امکانات خوابگاه بهره مند می شوند.

بدخشان در رابطه با خوابگاه های متوسطه اول، عنوان کرد: 39 خوابگاه در مقطع متوسطه اول، 47 خوابگاه در مقطع متوسطه دوم و مابقی خوابگاه ها مختص به فنی و حرفه ای و کاردانش هستند.

به گفته وی در مقطع متوسطه اول 19 خوابگاه پسرانه، 20 خوابگاه دخترانه، در مقطع متوسطه دوم 29 خوابگاه پسرانه، 28 خوابگاه دخترانه و در کاردانش 36 خوابگاه پسرانه و یک خوابگاه دخترانه در استان در حال فعالیت هستند.

سرپرست معاونت آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش خراسان شمالی اظهار کرد: خانواده ها بر اساس دغدغه ای که دارند به خصوص خانواده دانش آموزان دختر، سخت تر موافقت می کنند که دانش آموزان در خوابگاه ها حضور داشته باشند و این مسئله خودش می تواند یکی از علل گرایش خانواده های روستایی به شهر باشد..

وی با تاکید براینکه اگر این فرهنگ سازی در برخی مناطق محروم انجام شود که فرزندان خود را به خوابگاه های دانش آموزی بفرستند، می تواند از شهرنشینی جلوگیری کند، تصریح کرد: اگر این کار انجام شود به طور قطع کیفیت های آموزشی نیز افزایش پیدا می کند و همان دانش آموزان نیز می تواند در آینده به عنوان نیروهای بومی منطقه استفاده شوند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: