خرید تضمینی گندم در خراسان شمالی از مرز ۷۰۰۰ تن گذشت

مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی گفت: خرید تضمینی گندم در استان از مرز ۷۰۰۰ تن گذشت.
کد خبر: ۱۱۷۳۱۴۱
تاریخ انتشار: ۰۷ تير ۱۴۰۳ - ۲۲:۵۹ 27 June 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، جلیل رمضانی اظهار کرد: در سال جاری اتحادیه تعاون روستایی استان به عنوان عامل مباشر شرکت غله و با همکاری شبکه شرکت‌های تعاونی روستایی تحت پوشش، گندم مازاد بر نیاز کشاورزان را خریداری کرد.

وی گفت: برای حمایت از تولید محصول داخلی و رفاه حال کشاورزان، تعداد ۱۷ مرکز خرید در نقاط روستایی و دوردست استان راه اندازی شد که از زمان آغاز طرح خرید تضمینی گندم تا امروز، مقدار ۷۰۳۱ تن گندم با کیفیت تحویل این مراکز شد.

رمضانی افزود: شبکه شرکت‌های تعاونی روستایی استان همه ساله در جهت حمایت از تولید کنندگان و کشاورزان با امکاناتی که در شرکت‌های تعاونی روستایی دارد، آمادگی خرید محصولات استراتژیک همچون گندم را دارا بوده و در این زمینه بازوی مهمی در روند خرید این محصولات برای دولت است.

خرید تضمینی ۵۷۰ تن دانه روغنی کاملینا

وی در ارتباط با خرید کاملینا گفت: خرید دانه روغنی کاملینا از کشاورزان استان توسط مراکز خرید وابسته به شبکه تعاون روستایی استان همچنان برقرار است.

رمضانی اظهار کرد: شبکه تعاون روستایی استان خراسان شمالی با در اختیار داشتن سه مرکز خرید در سطح استان اقدام به خرید دانه روغنی کاملینا می‌کند که تاکنون میزان ۵۷۰ تن کاملینا توسط این مراکز خریداری شده است.

مدیر تعاون روستایی خراسان شمالی از اعلام آمادگی مراکز خرید تا انتهای برداشت این محصول خبر داد.

اشتراک گذاری
نظر شما
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد
آخرین اخبار