امام جمعه بجنورد
امام جمعه بجنورد پرتاب موفقیت آمیز ماهواره نور به فضا را یک افتخار ملی عنوان کرد و گفت: نخستین کشور مسلمان که به فناوری فضایی دست یافته ایران است
کد خبر: ۱۰۳۳۴۱۰
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۸ 11 March 2022

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، حجت الاسلام رضا نوری ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه بجنورد که در مصلی امام خمینی بجنورد برگزار شد، اظهار کرد: حوادث مختلف و فتنه‌ها، اقتدار ملی را خدشه دار نمی‌کنند اما در این حوزه باید به دشمن شناسی توجه داشته باشیم.

 

امام جمعه بجنورد ادامه داد: ملت ما همیشه در خنثی کردن فتنه دشمنان چند قدم جلوتر از سایر ملت‌ها است و باید قدر این نعمت و ظرفیت را دانست و برای رفع مشکلات تلاش کرد.

 

وی افزود: قصه حمله روسیه به اوکراین چندین درس عبرت داشت که یکی از آن‌ها این است که نمی‌شود به نظام‌های استکباری اعتماد کرد.

 

حجت الاسلام نوری با بیان اینکه اکنون نمی‌خواهیم درباره اینکه حق یا باطل کدام یک از این دو کشور است صحبت کنیم، ادامه داد: مسئله اصلی دیگر این است که اگر مردم در صحنه باشند و دل به نظام دهند و نگاه اعتقادی نیز داشته باشند قطعاً نظام را نجات می‌دهند.

 

حجت الاسلام نوری خاطرنشان کرد: نگاه تبعیض آلودی که قدیم در جهان عرب حاکم بود اکنون به نوعی دیگر در غرب شیوع پیدا کرده است و این نگاه تبعیض آلود در تصمیمات و اقدامات بسیاری از کشورهای غربی نمایان است.

 

امام جمعه بجنورد تاکید کرد: در اوکراین چون مردم در صحنه حاضر نبودند، هنوز موفقیتی به دست نیاورده اند که این موضوع درس عبرتی برای همگان است.

 

وی افزود: اگر امنیت در این کشور وجود دارد، حاصل تلاش یک سری از ارگان‌ها و مردم است که همه در یک راستا برای کشور تلاش می‌کنند.

 

نوری پرتاب نخستین ماهواره نور توسط سپاه به فضا را یک عزت و افتخار برای کشور دانست و گفت: اولین کشور مسلمانی هستیم که توانسته ایم فضایی شویم و این افتخار ملی در نظام مقدس جمهوری اسلامی بین حکومت‌های جهان نصیب این کشور شده است.

 

امام جمعه بجنورد با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد شهید، اظهار داشت: خانواده‌های معظم شهدا اسوه صبر و بردباری هستند و تکریم و رسیدگی به این قشر از جامعه وظیفه همگانی است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار