رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از راه اندازی شش ایستگاه سلامت نوروزی در استان خبر داد.
کد خبر: ۱۱۵۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ - ۲۱:۰۸ 18 March 2024

به گزارش تابناک خراسان شمالی، دکتر جواد شاهین فر اظهار کرد: در ایام نوروز، تمام متخصصان در بیمارستان‌ها و کادر سلامت در اورژانس، مراکز جامع سلامت، داروخانه‌های شبانه روزی و تیم‌های نظارت و بازرسی بهداشت آماده ارائه خدمات به مردم و مسافران نوروزی هستند.

وی با بیان اینکه همانند گذشته، خدمات بخش سلامت تعطیل نیست، افزود: کمیته سلامت نوروزی در دانشگاه تشکیل شده است و به صورت شبانه روزی خدمات رسانی و مسائل و مشکلات احتمالی رصد می‌شوند تا مردم و مسافران از بهترین خدمات در این روز‌ها بهره‌مند شوند.

دکتر شاهین فر با تاکید براینکه تمامی بیمارستان ها، اورژانس ها، تعدادی از مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی و پایگاه بهداشتی، داروخانه‌ها به صورت ویژه فعال هستند، عنوان کرد: ۶۰ پایگاه خدمات جامع سلامت و پایگاه بهداشتی، ۵۶ داروخانه، ۷ کلینیک تخصصی دولتی، ۹ بیمارستان با حضور تیم‌های کامل بهداشت و درمان آماده ارائه خدمات بهداشتی و درمانی هستند و نحوه ارائه خدمات مرتباً رصد می‌شوند.

وی ادامه داد: پزشکان متخصص و فوق تخصص در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی بیمارستانی به طور ویژه حضور دارند و خدمات اورژانسی را به بیماران، مسافران و مراجعان ارائه می‌کنند.

وی با بیان اینکه تمامی بخش‌های بستری در بیمارستان‌ها در این ایام فعال هستند، اذعان کرد: بیماران خاص و دیالیزی نیز در مراکز مشخص شده می‌توانند خدمات درمانی را دریافت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از آمادگی کامل اورژانس پیش بیمارستانی نیز خبر داد و گفت: ۶ ایستگاه سلامت نوروزی در جاده‌های استان راه اندازی شده‌اند و علاوه بر آن‌ها ۵۰ پایگاه اورژانس نیز ارائه خدمت می‌کنند.

دکتر شاهین فر از آمادگی کامل و ۲۴ ساعته ۶ ایستگاه سلامت نوروزی با حضور کارشناسان فوریت‌های پزشکی خبر داد و خاطرنشان کرد: در طرح سلامت نوروزی ۳۵۰ نفر پرسنل اورژانس دانشگاه در آماده باش هستند.

وی افزود: علاوه بر پایگاه‌های موجود، امکاناتی از جمله آمبولانس ها، اتوبوس آمبولانس‌ها و موتور آمبولانس در اماکن پرتردد در ایام نوروز فعال خواهند بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اشاره به اهمیت تامین سلامت مردم در روز‌های نوروز، تصریح کرد: در طرح سلامت نوروزی، ایمنی مواد غذایی و پیشگیری از بیماری‌های منتقله از آب و غذا نیز توسط تیم‌ها و ارزیابان بهداشت محیط رصد و نظارت می‌شود.

وی با بیان اینکه فعالیت نظارتی تیم‌های بهداشت محیط از ۱۵ اسفند امسال آغاز و تا ۲۵ فروردین ماه ۱۴۰۳ ادامه خواهد داشت، عنوان کرد: اقداماتی از جمله نظارت مواد غذایی، ایمنی آب، بهداشت فردی و عمومی، بهداشت ساختمان، ابزار و تجهیزات و کنترل استعمال دخانیات به ویژه در اماکن عمومی، کنترل حشرات و ناقلان بیماری، با حضور و ۲۴ تیم سیار او ۱۱۴ بازرس بهداشت محیط در بازه زمانی مذکور، انجام خواهد شد.

دکتر شاهین فر افزود: نظارت بر مراکز تهیه و توزیع و فروش مواد غذایی، مراکز بین راهی، رستوران ها، میادین میوه و تره بار، فروشگاه‌های زنجیره ای، قنادی ها، کارگاه تولید شیرینی، مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی، مراکز تهیه و طبخ شیرینی سنتی، مراکز ارائه افطاری و سحری و وسایل حمل و نقل مواد غذایی از جمله مواردی هستند که توسط بازرسان ما رصد و پایش می‌شوند.

وی یادآوری کرد: نظارت بر اماکن عمومی به ویژه اماکن بین راهی، مهمانسراها، هتل ها، اقامتگاه ها، تفرجگاه ها، جایگاه‌های سوخت، پاساژ‌ها و کلیه مراکز تجمعی، پایانه‌ها، فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های حمل و نقل عمومی نیز در این ایام انجام خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی خراسان شمالی اعلام کرد: بازرسی از سامانه‌های تأمین آب آشامیدنی، ارزیابی ریسک آنها، انجام کنترل کیفی، کلرسنجی و نمونه برداری نیز در این ایام به طور ویژه انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی زمینه ارائه بهترین خدمات در ایام نوروز را مهیا کرده است.

برچسب ها: خراسان شمالی
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار