معاون توسعه مدیریت استاندار:
معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار خراسان شمالی در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: تا کنون بیش از ۸۰۰ هزار دز واکسن کرونا ویروس وارد استان شده است.
کد خبر: ۱۰۰۲۰۶۵
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۳ 16 October 2021

به گزارش تابناک خراسان شمالی، علی بیگ زاده در این نشست با اشاره به اینکه ۲۷۰ میلیون واکسن در سطح ملی پیش بینی شده و تا کنون ۱۶۰ میلیون آن وارد کشور شده است، افزود: از این تعداد بیش از ۸۰۰ هزار دز با پیگیری های دانشگاه علوم پزشکی استان وارد خراسان شمالی شده است که ۵۳۰ هزار دز مربوط به واکسیناسیون نوبت اول و ۲۱۰ هزار دز مربوط به نوبت دوم است.

بیگ زاده گفت: در خصوص فاصله میان تعداد تزریق واکسن در نوبت های اول و دوم در استان نگرانی وجود داشت اما اکنون با توجه به اطلاع رسانی ها و اقدامات انجام شده ۴۵ درصد از تزریق واکسن مربوط به دوز دوم است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا روند تعداد مبتلایان و مرگ و میر در استان خراسان شمالی رو به کاهش است، افزود: این روند نباید منجر به کاهش رعایت ها در سطح جامعه شود چرا که کنترل این بیماری مستلزم توجه همگانی نسبت به پرهیز از برگزاری دورهمی ها، رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون است.

برگزاری مراسم ۱۳ آبان بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، تشویق و ترغیب همگانی نسبت به واکسیناسیون، نظارت بر فعالیت تالارها در خصوص رعایت پروتکل های بهداشتی، حضور تمامی کارکنان در ادارات در شهرستان ها با وضعیت رنگ بندی نارنجی، زرد و آبی و تعطیلی بوستان ها و پارک هایی که پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در آن رعایت نمی شود، از دیگر موضوعات و دستورات در این نشست بود.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار