استاندار خراسان شمالی:
استاندار خراسان شمالی گفت: تاکنون از ۷۹۵ واحد مسکونی زلزله زده استان، ۷۴۱ واحد به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.
کد خبر: ۱۰۱۰۸۲۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۳۶ 22 November 2021

 

به گزارش تابناک خراسان شمالی، محمد علی شجاعی در آئین بهره برداری از ۱۴۳ واحد زلزله زده خراسان شمالی که در محل استانداری برگزار شد، اظهار کرد: در روند بازسازی مناطق زلزله زده استان با توجه به جابجایی دولت و تغییر در مدیریت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، استان معطل دستورالعمل‌های ملی نماند و کار را آغاز کرد.

استاندار خراسان شمالی ادامه داد: بانک‌های عامل استان بدون ابلاغ از تهران در مناطق زلزله زده جهت تشکیل پرونده مستقر شدند و همه اجزای حاکمیت جهت تسریع در روند انجام کارها پای کار آمدند.

وی افزود: پیگیری از سطح ملی برای دریافت تسهیلات و امکانات بیشتر از همان روزهای ابتدایی در دستور کار قرار گرفت و تا کنون از ۷۹۵ واحد مسکونی ۷۴۱ واحد به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات معرفی شده اند.

شجاعی گفت: بر اساس برآورد اولیه بنیاد مسکن استان تنها ۵۰ واحد مسکونی دارای معضل شدید و نیاز به احداث داشت اما با پیگیری‌های انجام شده این تعداد افزایش یافت و تلاش داریم برای مناطق زلزله زده شهرستان فاروج نیز از هیأت دولت مصوبه داشته باشیم.

استاندار خراسان شمالی تصریح کرد: با پیگیری از سطح ملی برای تلفات دام و طیور در زلزله اردیبهشت ماه از هیأت دولت مصوبه گرفتیم و از بنیاد مستضعفان و بنیاد علوی ۸۰۰ قلم لوازم خانگی ضروری دریافت و به مناطق زلزله زده استان تحویل داده شد و در ادامه این تعداد افزایش خواهد یافت.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی در بخش دیگر سخنان خود به احداث بیمارستان صحرایی در شهرستان راز و جرگلان اشاره داشت و گفت: به زودی این بیمارستان به بهره برداری می‌رسد و بخشی از دغدغه مردم شهرستان در حوزه بهداشت و درمان برطرف خواهد شد.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار